Wczytywanie Zdjęć...

Winnica Spotkaniówka


Winnica Spotkaniówka " czeka właśnie na Ciebie. Podziwiaj cudowną okolicę i przy jeszcze lepszym winie. Pozwól sobie odpocząć od zgiełku miasta. Przyjedź już dziś. Tak smakuje wino!

Winnica Spotkaniówka o powierzchni 1,02 h położona jest na południowo-zachodnim stoku o nachyleniu 6% do 8% na wypłaszczeniu malowniczego wzgórza w 2/3 jego pełnej wysokości ok. 320 m n.p.m. i ok. 120 m ponad dnem doliny.

Jak wszyscy, którzy rozsmakowali się w winie, właściciele winnicy ulegli jego czarowi, ale prawdziwa fascynacja pojawiła się później. W 2006 roku Pan Krzysztof i Pani Grażyna mieli szczęście, że będąc typowymi mieszczuchami, przeprowadzili się z ciasnego Rzeszowa na przepiękne tereny Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego do miejscowości Połomia, położonej 25 km od Rzeszowa w kierunku Bieszczad.

Osiedlając się na 6,5 ha gospodarstwie, położonym na pięknym wzgórzu z malowniczym widokiem na dolinę, nie przypuszczali jak bardzo odmienią to miejsce. Stary żywopłot grabowy o długości ponad 400 m, stary sad, zdziczała uprawa malin oraz hektary traw zmusiły ich do zapoznania się z pracami ogrodniczymi. Nie interesowała ich uprawa roli jako takiej, natomiast dostępny areał był zbyt duży jak na przydomowy ogród.

Gdy przypadkiem przeczytaliśmy o programie „Podkarpackie winnice” i zapoznaliśmy się z nim, zapadła decyzja, że zakładamy winnicę. Uczestnictwo w programach enologicznych, kurs w Silberbergu, oraz odwiedzenie ok. 25 winnic, pozwoliło Nam na wypracowanie własnej wizji winnicy, którą staramy się skutecznie realizować. Już z góry założyliśmy, że należy postawić nie tylko na samo wino, ale stworzyć też miejsce o szczególnym klimacie, do którego chciałoby się powracać. Jedną z naszych pierwszych decyzji mających wpływ na charakter winnicy był wybór słupów akacjowych na jej rusztowanie oraz zaplanowanie pergoli pod winorośl pnącą. Beton i stal nie byłyby tak ciekawe, natomiast uzyskany efekt już wynagradza trud poniesiony na pozyskanie rusztowania z akacji.

Do dyspozycji jest wolnostojący domek z sześcioma miejscami noclegowymi oraz w pełni wyposażona kuchnia i łazienką. Ogrodzony i monitorowany teren gwarantują bezpieczeństwo i spokój. W ofercie jest także możliwość kilkugodzinnej degustacji win, sprzedaż naszych win oraz zwiedzanie winnicy i wytwórni (zarówno dla gości indywidualnych, jak
i zorganizowanych grup).

Dane Kontaktowe

Adres: Połomia 645, 38-115 Połomia

Miejscowość: Połomia

Województwo: Podkarpacie

obiekts czynny: Cały rok

Telefon Komórkowy: 502 120 805

Email: winnica@polomia.pl

WWW: http://www.polomia.pl/

Rodzaj świadczonych usług

Usługi Hotelarskie

Winnice

Z Bieszczadzką Kartą Turysty taniej

Noclegi: 10% poza sezonem 15%

Degustacja: 10 % poza sezonem 15%

Dodatkowe Informacje: sezon to okres (lipiec-wrzesień)