Bieszczadzka Karta Turysty – czy warto ją posiadać?

Bieszczadzka Karta Turysty – czy warto ją posiadać?

Bieszczadzka karta turysty – czy warto ją posiadać?

Bieszczadzka karta turysty to karta, dzięki której turyści mogą odwiedzić wiele atrakcji Bieszczad z rabatem. Karta obowiązuje przez cały rok. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Bieszczadzka karta turystyczna powstała w celu promowania Bieszczad i okolic. Dzięki niej turyści mogą poznać i taniej zwiedzać atrakcje tego regionu. Powstała w 2015 roku i od tamtego czasu cieszy się rosnącym zainteresowaniem, zarówno u turystów, jak i partnerów programu.

Co obejmuje karta?

Atrakcji jest wiele. A to dlatego, że karta obejmuje nie tylko atrakcje samych Bieszczad, ale też części Podkarpacia. Dzięki niej taniej obejrzymy muzea, parki i inne atrakcje. Możemy też liczyć na ulgi w wielu hotelach i restauracjach. Obecnie program obejmuje dziesiątki różnych partnerów.

Jak duże są ulgi?

Ulgi są bardzo różnorodne – tak samo jak obiekty, którą biorą udział w projekcie. Możemy otrzymać różne usługi o 10%, 33%, 50% a w niektórych przypadkach nawet 66%. Ulga jest stała i nie zależy np.: od sezonu, czy ilości osób rezerwujących atrakcję.

Ile to kosztuje?

Koszt karty zależy od jej rodzaju. Możemy kupić:

  • Kartę ulgową – 10 zł – dla uczniów i studentów do 26 roku życia i emerytów
  • Kartę normalną – 20 zł
  • Kartę rodzinną – 35 – dla 4 spokrewnionych osób, w tym przynajmniej jednego dziecka poniżej 16 roku życia

Jak ją kupić?

Bieszczadzką Kartę Turysty można kupić i aktywować jedynie przez internet. Wystarczy odwiedzić stronę operatora, podać swoje dane i dokonać płatności. Po kupnie możemy już np. zarezerwować pokój w hotelu lub kupić bilet do muzeum.  Wystarczy jedynie podać numer karty

Czy warto kupić kartę?

Karta jest dobrym pomysłem, gdy planujemy aktywny wypoczynek i chcemy zwiedzić wiele atrakcji. Karta turysty ułatwia nam poznanie większej ilości ciekawych miejsc. Możemy też łatwo zarezerwować bilet przez internet – nie musimy stać w żadnych kolejkach.

Ważna jest też korzyść finansowa – możemy bowiem zarezerwować pokój w znacznie niższej cenie, która zwykle nie jest dostępna, zwłaszcza w sezonie.