Noclegi w Bieszczadach – gdzie nocować?

Noclegi w Bieszczadach – gdzie nocować?

Bieszczady mogą pochwalić się bogatą bazą noclegową.  W tym niewielkim regionie możemy znaleźć setki hoteli, pensjonatów, a nawet pól namiotowych o dobrym standardzie.

Hotele

W Bieszczadach możemy znaleźć wiele hoteli – od trzygwiazdkowych po pięciogwiazdkowe i bardzo luksusowe. Znajduję się tu też hotele ze SPA. Znajdują się one w każdej bardziej znanej miejscowości. – Ustrzykach Górnych, Ustrzykach Dolnych, Solinie i przede wszystkim w dużym Sanoku.  To jednak hotele w mniejszych miejscowościach proponują wyjątkowe widoki, np.: na Tarnicę.

W większości pokoje można zarezerwować przez internet. Niestety, w szczycie sezonu, a często nawet poza nim w najbardziej znanych hotelach może brakować miejsc.

Pensjonaty

Wille z pokojami do wynajęcia proponują kameralną atmosferę. W każdej bieszczadzkiej miejscowości – nawet tej najmniejszej – można znaleźć dom, który ma pokoje na wynajem. Takich miejsc jest tak dużo, że można znaleźć pokój nawet w sezonie, a w niektórych przypadkach – nawet bez wcześniejszej rezerwacji. Często też pokoje są bardzo tanie, warto jednak pamiętać, że mogą nie proponować tak wysokiego standardu, jak w hotelach.

Noclegi w Bieszczadach są bardzo różnorodne

Gospodarstwa agroturystyczne

Gospodarstwa tego typu to często wyjątkowe miejsca. Są bowiem polaczeniem hotelu lub pensjonatu z działającym gospodarstwem wiejskim. Możemy tu nie tylko nocować, ale np. zobaczyć, jak wytwarzane są tradycyjne produkty lub jak wygląda hodowla zwierząt. Niektóre gospodarstwa proponują też przejażdżkę konną. Są to więc miejsca proponujące dodatkowe atrakcje, zwłaszcza dla dzieci. Takich gospodarstw znajduje się w Bieszczadach kilkanaście.

Pola namiotowe

Pola namiotowe to miejsca idealne dla turystów planujących piesze wyprawy. Dzięki temu można niemal codziennie zmieniać miejsce noclegu. Jest to też bardzo tanie rozwiązanie – ceny rozpoczynają się od 20-30 zł za noc. Przy kempingach najczęściej znajdują się też ujęcia wody, czy kuchenki gazowe.

Noclegi w Bieszczadach - każdy może znaleźć coś dla siebie

Schroniska turystyczne

W Bieszczadach znajduje się kilka schroniska w pobliżu najsłynniejszych szczytów, np.: na Połoninie Wetlińskiej. Są to miejsca, gdzie znajdują się wspólne sale, gdzie turyści mogą spać lub przeczekać złą pogodę. Śpimy tutaj we własnych śpiworach. Ale mamy dostęp do łazienki i kuchni, w niektórych przypadkach jest też bar.

Jak wybrać noclegi w Bieszczadach? Wszystko zależy od dostępności miejsc, ale także naszych planów. Jeżeli planujemy aktywny wypoczynek i nie zależy nam na wygodzie – może sprawdzić się pole namiotowe, a nawet schronisko. Jeżeli jednak nie planujemy długich wędrówek, ale zależy nam na dobrej cenie, to lepszym pomysłem może być pensjonat lub niewielki hotel. Hotel SPA lub hotel pięciogwiazdkowy to rozwiązanie dla najbogatszych turystów mających wysokie wymagania.