Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo – Naczyniowych GVM Carint w Sanoku nie zwalnia tempa

Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo – Naczyniowych GVM Carint w Sanoku nie zwalnia tempa

GVM Carint w Sanoku cały czas prowadzi leczenie pacjentów z chorobami kardiologicznymi. Niezależnie od wyniku testu na Covid-19 Centrum przyjmuje wszystkie osoby wymagające pomocy medycznej. Stworzenie dodatkowych stref oraz odpowiednia organizacja pozwala na sprawne funkcjonowanie GVM przez cały rok.

Podstawą jest dobra organizacja pracy

Centrum Interwencji podobnie jak w ubiegłym roku wydzieliło dwie strefy dla osób z dodatnim i ujemnym wynikiem testu na koronawirusa. Dodatkowo utworzono izolatki dla pacjentów z objawami Covid. GVM przestrzega także restrykcyjnych zasad reżimu sanitarnego, bardzo często przeprowadza szybkie testy antygenowe zarówno wśród pacjentów jak i personelu, co pozwala na szybkie przeniesienie pacjentów do innej strefy. Centrum w opracowywaniu standardów sanitarno-epidemiologicznych czerpało wzorce z innych krajów europejskich. Szpital otworzył także tymczasową Izbę przyjęć niezależną od SOR, gdzie są kierowane najpilniejsze przypadki.

Żadne procedury nie są w stanie w stu procentach wyeliminować ryzyka zakażenia korona wirusem, ale na pewno są w stanie je znacznie zminimalizować.

Szpital w Sanoku wie jak ważne jest szybkie udzielanie pomocy osobom chorującym na serce

Podkarpacki NFZ w Sanoku daje możliwość leczenia pacjentów z nagłymi zawałami serca, a także tych z planowanymi zabiegami kardiologicznymi. Szybka pomoc w przypadku zawału serca bardzo często decyduje o życiu pacjenta. Przetransportowanie w jak najkrótszym czasie chorego na oddział kardiologii inwazyjnej pozwala nie tylko na ratunek, ale najczęściej także na powrót do pełni zdrowia zawałowca. Nieleczony zawał serca z kole doprowadza do zgonu pacjenta aż w 40% przypadków.

Epidemia nie powinna mieć także wpływu na przekładanie zabiegów, na który zazwyczaj pacjenci oczekują bardzo długi czas. Dodatkowa zwłoka w tym zakresie może pogorszyć znacząco stan zdrowia chorego, a nawet w skrajnych przypadkach doprowadzić do jego śmierci.