Trzeci Bieszczadzki Weekend Biegowy Rysia już w sobotę w Polańczyku

Trzeci Bieszczadzki Weekend Biegowy Rysia już w sobotę w Polańczyku

Gminny Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Solinie już po raz trzeci organizuje biegową imprezę sportową. Uczestniczyć można w niej w najbliższy weekend od 23 do 24 października. Maraton odbędzie się w Polańczyku w otoczeniu jeziora Solińskiego. Gościem specjalnym tegorocznego weekendu biegowego będzie Jacek Mezo Mejer.

Promocja zdrowego stylu życia i gminy

Przede wszystkim organizowane wydarzenie sportowe ma za zadanie promować gminę Solina. Organizatorzy liczą na to, że górski Bieg Rysia w Polańczyku przyciągnie sporą rzeszę turystów, miłośników gór, a także biegaczy. Oczywiście wydarzenie przyczyni się także bezpośrednio do promowania zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Każdy uczestnik za ukończenie biegu otrzyma medal. Zdobyte w trzech biegach medale złożą się jedną całość.

Jedna z największych imprez sportowych w Bieszczadach

Coroczny weekend biegowy należy do jednych z największych wydarzeń w regionie. Przede wszystkim cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem. Swój duży wkład w organizację imprezy włożyła także Fundacja Herkules All Sports. Trasy biegowe obejmują swoim zasięgiem Myczkowce, Myczków, Polańczyk i Solinę.

W programie sobotniej imprezy znalazły się między innymi: bieg klasyczny Rysia na 13 kilometrów i Nocny sprint Rysia na 6 kilometrów. Z kolei w niedzielę będzie można wystartować w półmaratonie o długości 23 kilometrów.