3 najciekawsze muzea na terenie Polski

3 najciekawsze muzea na terenie Polski

Poznaj 3 polskie muzea, które naprawdę warto odwiedzić.

Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie

Jest to jedna z najbardziej ikonicznych instytucji o charakterze muzealnym na terenie stolicy naszego pięknego kraju. Łączna powierzchnia ekspozycji w tym miejscu zajmuje ponad 3000 metrów kwadratowych, natomiast wielkość zbiorów przekracza ponad 30 tysięcy różnego rodzaju eksponatów rodem ze słynnego Powstania Warszawskiego.

Oficjalnie muzeum zostało otwarte 31 lipca 2004 roku w przeddzień 60. rocznicy zrywu mieszkańców Warszawy. Placówka ma na celu godne uczczenie pamięci bohaterów tamtych dramatycznych wydarzeń, a także dokładną dokumentację i zobrazowanie historii jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski.

Europejskie Centrum „Solidarności” w Gdańsku

Instytucja została powołana dokładnie 8 listopada 2007 roku. Głównym celem placówki jest przede wszystkim powszechne upowszechnianie, a także budowa pamięci dotyczącej działalności słynnej „Solidarności” na terenie naszego kraju za czasów Polskiej Republiki Ludowej, czyli rządów komunistycznych.

Do tego istotną kwestią dla Centrum jest niewątpliwie czynne uczestnictwo w budowie tak zwanej „tożsamości europejskiej”. Co ciekawe kieruje nim dyrektor powoływany na ponad 4-letnią kadencję. Powierzchnia siedziby muzealnej jest imponująca, bowiem wynosi 25349,75 metrów kwadratowych.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Placówka znajduję się na Powiślu, a dokładniej przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Do jego głównych założeń należy przede wszystkim rozwój nauki, powszechna współpraca z naukowcami, a także nauczycielami, oraz co najważniejsze inspirowanie młodzeiży do poszerzania swojej wiedzy na temat otaczającego nas świata.

Więcej o ciekawych miejsca do odwiedzenia przeczytasz w portalu https://e-turystyczny.pl/.