Co możemy powiedzieć o Bieszczadzkim Parku Narodowym?

Co możemy powiedzieć o Bieszczadzkim Parku Narodowym?

Kiedy planuje się wyjazd w Bieszczady, trudno nie pomyśleć o Bieszczadzkim Parku Narodowym. Warto jednak zadać sobie pytanie, o czym dokładnie mowa? Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym poruszanie danego tematu nie oznacza, że temat jest znany.

Na początku

Na pewno należy podkreślić, że Bieszczadzki Park Narodowy powołano do życia w 1973 roku. Można też powiedzieć, że wszystkie sprawy związane z rozpoczęciem funkcjonowania działy się dość wolno. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę, że starania o powstanie parku trwały od lat 50. XX wieku.

Rozglądasz się za szlakami?

Jeżeli myślisz o szlakach, to nie ma co ukrywać, że na wybór trudno narzekać. Bardzo ważne jest też to, że wszystkie najpopularniejsze szlaki znajdują się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Krótko mówiąc, trzeba liczyć się z koniecznością kupna biletu.

Bilety nie są drogie, ale zdarzają się różne sytuacje i co za tym idzie, dobrze pamiętać o wszelkich drobiazgach.

Czego mogę się spodziewać?

Mówienie o zaletach to zawsze jest w jakimś stopniu kwestia umowna. Niemniej można zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym największymi atrakcjami są widoki z Tarnicy i połonin. Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z opiniami turystów.

Warto też pamiętać o tym, że pobyt w Bieszczadach to szansa na aktywny odpoczynek, ale i zagrożenie – należy uważać na niebezpieczeństwa. Niektórzy mogą też powiedzieć, że najczęściej chodzi o lisy i żmije – jest to oczywiście prawda, ale trzeba brać pod uwagę różne opcje. Wystarczy pomyśleć sobie o spotkaniu z niedźwiedziem – zwierzę te jest naprawdę groźne.

O Bieszczadach przeczytasz też w serwisie Bieszczady Online.