Kiedy jechać w Bieszczady?

Kiedy jechać w Bieszczady?

Nad morze jeździmy głównie latem, a w Tatry zimą… A kiedy najlepiej odwiedzić Bieszczady?

Jesień

Bieszczady to mocno zalesiony teren. Spptkamy tu lasy iglaste i liściaste. Te jesienią są niezwykle kolorowe i pokazują nam, czym jest złota polska jesień. To właśnie lasy liściaste możemy spotkać idąc na Tarnicę czy połoniny. Także trawiaste łaki zmieniają się, gdy zdobywamy szczyty. Trawa ma złoty kolor. To pora, podczas której Bieszczady najlepiej wychodzą na zdjęciach.

Jeżeli chcemy się wybrać w Bieszczady jesienią, najlepiej jest wybrać październik. Wszystkie drzewa już zmieniają kolor, z niektórych już zaczynają opadać liście. Ale pogoda jest jeszcze na tyle dobra, że można wyjść w góry. Trzeba jednak liczyć się z deszczem i silnym wiatrem. Ale jeszcze nie są one na tyle częste, że mogą popsuć cały wyjazd.

Zima

Jeżeli w górach jest dużo śniegu, to możemy wybrać się na narty. Tak, Bieszczady również są regionem narciarskim. Wyciągi znajdują się w:

  • Ustrzykach Dolnych
  • Ustrzykach Górnych
  • Kalnicy
  • Lesku

Niezbyt strome stoki Bieszczad idealnie nadają się dla osób początkujących i dzieci. Można tutaj także uprawiać narciarstwo biegowe. Wyznaczono tutaj sporo różnych tras narciarskich.

Wiosna

Po stopieniu się śniegów w Bieszczadach można już zacząć wędrówki.  Na wiosnę nie jest tutaj zbyt gorąco, co może podobać się wielu wędrowcom. Niestety, trzeba się liczyć z chłodniejszymi dniami, podczas których konieczna może być cieplejsza kurtka.

Wiosna w Bieszczadach spodoba się wszystkim miłośnikom przyrody.  To okres, w którym rośliny i zwierzęta budzą się do życia. Możemy więc zacząć obserwować pojawienie się wielu zwierząt.

Lato

Właśnie latem najwięcej turystów wybiera Bieszczady. To najbardziej stabilna pora, by wyruszyć w góry – choć niekiedy może nam dokuczać upał. To też pora, podczas której możemy skorzystać ze wszystkich bieszczadzkich atrakcji, np. możemy przejechać się Bieszczadzką Kolejką Leśną.

W Lecie możemy też w pełni korzystać z Jeziora Solińskiego i Sanu. Nie tylko się opalimy i popływamy. Możemy też wędkować, pływać kajakiem, albo wybrać się na wycieczkę promem.

Którą porę wybrać na wycieczkę w Bieszczady? Naszym zdaniem każda pora jest dobra, by przekonać się, jak Bieszczady są piękne. Podczas każdej pory Bieszczady mogą nas zaskoczyć. To zależy tylko od tego, w jaki sposób chcemy spędzić urlop w tym regionie.