Otwarcie mini skateparku w Sanoku

Otwarcie mini skateparku w Sanoku

W Sanoku otwiera się atrakcja dla wszystkich miłośników wypoczynku na powietrzu i sportu. 29.08.2020 przy odbędzie się oficjalne otwarcie mini skateparku.

Otwarcie, a także impreza z nią związana rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00. Odbędzie się występ „Spartan” oraz pokaz breakdance. Uczestnicy wydarzenia będą też mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami będą rowery.

Sanok. To tutaj otwarty będzie mini skatepark

Park znajduje się na ul. Mickiewicza, na miejscu dawnego Torsanu – lodowiska. Skatepark składa się z dwóch głównych elementów. Pierwszy z nich to tor pumptrack – zamknięty tor z ostrymi zakrętami i specjalnie przygotowanymi muldami Będzie on służył głównie rowerzystom. Jest tu też mini rampa z której mogą skorzystać rolkarze, skaterzy, czy nawet rowerzyści. W mini parku są też chodniki, przy których stoją ławki. Zasadzono także drzewka i krzaki.

Stworzeniem parku zajęło się Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Jego budowa została zrealizowana w ramach projektu Aktywni na Szlaku Ikon – rowerem z Sanoka do Humennego finansowanego ze środków Unii Europejskiej,