Park Miniatur Świątyń w Myczkowicach

Park Miniatur Świątyń w Myczkowicach

Bieszczady to teren, który może kojarzyć się wyłącznie z walorami poznawczymi i turystycznymi. To zrozumiałe, aczkolwiek warto pamiętać o wszystkim.

Park w Myczkowicach

Jak się można domyślić, jest to temat, o którym możemy rozmawiać naprawdę długo. Co za tym idzie, dobrze będzie, jeśli skoncentrujemy się na czymś konkretnym – co powiesz na Park Miniatur Świątyń w Myczkowicach?

Jeżeli słyszysz o tym miejscu po raz pierwszy, nie pozostaje nic innego jak możliwie szybko nadrobić zaległości. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że na otwartej przestrzeni możemy obserwować makiety architektury drewnianej. Co więcej, chodzi o makiety, które przedstawiają najstarsze kościoły. Można też powiedzieć, że są to propozycje, które powinny zainteresować prawosławnych, grekokatolików i osoby zaliczające się do kościoła rzymskokatolickiego.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, na pewno warto pamiętać, że miniatury wykonano w skali 1:25. Makiety rozproszono na 10 usypanych górkach i co istotne, chodzi o teren, który zajmuje ok. 1 ha. Wypada też dodać, że twórcy uznali, iż makiety obiektów wymagają specjalnego otoczenia – takie podejście przełożyło się na to, że mamy miniaturową roślinność. Zresztą możemy mówić o roślinności znajdującej się przy poszczególnych świątyniach. Nie sposób też zapomnieć o niewielkich potokach płynących po kamieniach. Park Miniatur Świątyń w Myczkowicach to miejsce, w którym dbałość o szczegóły jest na porządku dziennym. Warto też pamiętać o tym, że przytoczone informacje to nie wszystko. Ponadto są miejsca, które najlepiej zobaczyć (i Park Miniatur Świątyń w Myczkowicach zalicza się do tych miejsc).

Wiadomości z Bieszczad znajdziesz także tutaj.