Trzy powody, dla których warto wybrać się zimą nad Bałtyk

Trzy powody, dla których warto wybrać się zimą nad Bałtyk

Zimą nad morze? A po co?! – to chyba najczęstsza reakcja na wiadomość, że ktoś z naszych znajomych postanowił spędzić weekend na zaśnieżonej plaży. Każdy przecież wie, że jedynym „słusznym” kierunkiem na zimowy wypoczynek są góry, a nad morze jeździmy latem. Dlaczego takie podejście nie ma sensu? Co tracimy jeżdżąc „tam gdzie wszyscy”? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

1. Brak tłumów

Wyjazd zimą nad morze wiąże się z tym, że do dyspozycji będziemy mieć niewyobrażalną wręcz ilość miejsca. Konwencjonalne podejście do kwestii urlopowych wycieczek powoduje, że nadmorskie miejscowości odwiedzamy głównie latem. Tym samym do pełnych parkingów i przepełnionych pensjonatów dokładamy swoją cegiełkę. Zima to czas, gdy nad morzem nie istnieje problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Brak turystów to brak wszechobecnych samochodów. Wreszcie bez przeszkód zaparkujesz pod swoją ulubioną restauracją, w której… siądziesz gdzie zechcesz. To kolejny niewątpliwy plus odwiedzenia Bałtyku poza sezonem. Wolne stoliki i puste kawiarnie – nawet te najbardziej renomowane. Co prawda zimą zamkniętych jest wiele budek i straganów, ale puste deptaki i luźne promenady z pewnością wynagrodzą nam to po wielokroć.

2. Taniej

Niezbyt tłumnie nawiedzane lokale kuszą niższymi cenami. Ta zasada nie obowiązuje w przypadku wszystkich restauracji, jednak nie jest zjawiskiem rzadkim. Warto sprawdzić, czy rekomendowane przez naszych znajomych knajpy nie zmieniły cenników na bardziej przystępne. Podobna zasada dotyczy wielu pensjonatów i hoteli. Poza sezonem jest w nich nie tylko luźniej, ale i taniej.

3. Odpoczniesz na prawdę

Wyjazd zimą nad morze to idealny sposób na prawdziwy wypoczynek. Z dala od zgiełku, masy turystów, gwaru i zadeptanych bulwarów. To właśnie polskie wybrzeże jest najlepszym miejscem na regenerację sił. Naprzeciw Twoim oczekiwaniom wychodzi nasz hotel, w którego ofercie znajdziesz wiele udogodnień szczególnie sprawdzających się chłodniejszą porą. Niezależnie od tego czy nawiedzisz nas sam, czy w towarzystwie pociech, swój pobyt wspominać będziesz tylko dobrze. Skosztuj smakowitych śniadań, obiadów i kolacji, które zyskają aprobatę zarówno dorosłych jak i dzieci. Skorzystaj z zajęć sportowych: nordic walking, aqua gym lub zdrowy kręgosłup. Zażyj relaksu w naszym parku wodnym pełnym różnorakich saun, basenów i stref sportowych. Gwarantujemy, że w naszych czterech kątach Twoje dzieci ani razu nie zatęsknią za domem. Czekają na nie m.in. warsztaty z ratownikiem, warsztaty kulinarne, eksperymenty, zabawy i animacje. Pobrzeże Gdańskie i Nadmorski Park Krajobrazowy czekają!

Wymieniliśmy jedynie garść argumentów świadczących o tym, że zimowy wyjazd nad morze to pomysł wart najwyższej uwagi. Moglibyśmy tę wyliczankę kontynuować i wymieniać, wymieniać, wymieniać. Wiemy jednak, że nie chodzi o to, by odkrywać wszystkie karty. Przyjedź i przekonaj się sam, jak wspaniale i sielsko jest odpocząć w okolicznościach innych niż zwykle.