Początek sezonu w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Początek sezonu w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Wraz z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny w Bieszczadzkim Parku Narodowym rozpoczął się sezon turystyczny. Od tego momentu przed wejściem na szlak należy uiścić opłatę za bilet wstępu na szlaki turystyczne, ścieżki przyrodnicze i parkingi.

Każdego roku, Bieszczadzki Park Narodowy kończy przyjmowanie opłat za wstęp na swój teren z końcem sezonu, czyli pod koniec jesieni. Teraz, gdy rozpoczął się okres wiosenno-letni wznowiono opłaty. Ze względu na pandemię bilety można kupić tylko elektronicznie na portalu e-parki. Jednak już niebawem otworzą się także punkty stacjonarne.

Jakie są ceny biletów upoważniających do wejścia na teren BPN?

Bilet normalny kosztuje w tym sezonie 8 złotych i upoważnia do jednodniowego wstępu na szlaki, ścieżki przyrodniczo-historyczne, przyrodnicze oraz pieszo-rowerowe. Taki sam bilet ulgowy kosztuje 4 zł. Dodatkowo płatna jest także możliwość skorzystania ze znajdującego się tuż przy wejściu do BPN parkingu. Cena za cały dzień wynosi 18 złotych za samochód i 8 złotych za motocykl. Taniej jest tylko na parkingu w Tarnawie Niżnej. Ceny to odpowiednio 9 złotych i 4 złote.

Na co przeznaczone są pieniądze z biletów wstępu?

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego podkreśla, że pieniądze z biletów i opłat parkingowych w 15 procentach są przekazywane na GOPR, a pozostałe środki służą utrzymaniu szlaków i infrastruktury w zadowalającym stanie oraz ochronie przyrody i edukacji.

Jeden komentarz o “Początek sezonu w Bieszczadzkim Parku Narodowym

  1. ceny biletów spoko, fajno że zaczyna się sezon i będzie można wyjść z pieczary 😀

Comments are closed.