W Ustrzykach Dolnych samochód zderzył się z łanią

W Ustrzykach Dolnych samochód zderzył się z łanią

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Ustrzykach Dolnych. Pod samochód osobowy wskoczyła nagle łania. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Zwierzęcia niestety nie udało się uratować.

Zderzenie samochodu z łanią

Kierowca, który potrącił zwierzę zgłosił ten fakt dyżurnemu Komendy Policji. Służby wezwały na miejsce pracowników fundacji Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt. Łania doznała licznych obrażeń i weterynarz nie zdoła jej pomóc. Pracownicy fundacji podjęli trudną decyzję o jej uśpieniu.

Niestety do podobnych zdarzeń dochodzi na terenie podkarpackich lasów bardzo często.Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt apeluje, aby na terenach zalesionych nie poruszać się z maksymalną dozwoloną prędkością. Zwierzęta szczególnie po zmroku bardzo często wpadają pod rozpędzone koła samochodów. Szczególnie jesienią i zimą dochodzi do większej ilości wypadków z dzikimi zwierzętami. Należy zachować szczególną ostrożność bo niekiedy takie spotkanie może zakończyć się tragicznie również dla kierowcy.