Zagroda w Mucznem

Zagroda w Mucznem

Zastanawiasz się nad tym, gdzie można liczyć na ciekawe atrakcje? Jeżeli nie masz dokładnych planów, warto zainteresować się zagrodą żubrów w Mucznem.

Żubry są tam od lat

Zacznijmy może od tego, że Muczne to miejsce, w którym żubry widoczne są od lat. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, najlepszym wyjściem jest samodzielne zapoznanie się ze szczegółami.

Wracając już do tego, co się dzieje teraz, chodzi o zagrodę powstałą w 2012 roku. Za główne założenie można uznać chęć poprawy kondycji genetycznej bieszczadzkich żubrów. Zresztą wystarczy powiedzieć, że mowa o zwierzętach podatnych na wiele chorób (za przykład może posłużyć zakażenie gruźlicą).

Pewnie niektórzy zadają sobie pytanie, jakie żubry możemy zobaczyć? Pytanie zrozumiałe, ale niepotrzebne, ponieważ miłośnicy żubrów nie powinni narzekać na nudę. Krótko mówiąc, chodzi o żubry linii białowiesko-kaukaskiej. Ponadto mowa o polskich, francuskich, niemieckich i szwajcarskich zwierzętach. Wypada też odnotować, że żubry z Mucznego można określić jedną z większych atrakcji Bieszczadów.

Jeżeli myślisz o tym, żeby zobaczyć zagrodę, nie pozostaje nic innego jak skupić się na godzinach otwarcia. Skoro już przy tym jesteśmy, możemy mówić o dostosowaniu się do oczekiwań klientów, gdyż zagroda czynna jest codziennie. Codziennie w godz. 9:00 – 19:00. Jeśli zastanawiasz się teraz nad aspektem finansowym, absolutnie nie ma powodów do zmartwień, gdyż wstęp jest bezpłatny. Warto także uwzględnić, że obiekt podzielony jest na część pokazową i aklimatyzacyjną. W części pokazowej mamy tarasy widokowe, ławki i tablice informacyjne dla turystów. Część aklimatyzacyjna przeznaczona jest oczywiście dla żubrów. Można też dodać, że chodzi o zwierzęta sprowadzane w Bieszczady i te, które mają trafić na wolność.

Więcej informacji o Bieszczadach, znajdziesz w serwisie bieszczadyonline.pl.