Bieszczadzkie drezyny – rowerowe szaleństwo na torach

Bieszczadzkie drezyny – rowerowe szaleństwo na torach

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to jedna z największych atrakcji dla turystów, którzy chcą poznać różne zakątki tego pięknego regionu. Pojazdy składają się z dwóch miejsc służących do pedałowania oraz dwóch miejsc na ławeczce. To idealne rozwiązanie dla rodziny z dziećmi lub grupki przyjaciół. Spokojnie można zabrać i piątego pasażera, pod warunkiem, że wystarczy mu tyle miejsca, ile zajmuje dziecko. Koszyki bagażowe pomieszczą podręczny bagaż, a dodatkowo regulamin pozwala zabrać również zwierzaka. Czas ruszać w drogę Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi!

Unikatowa atrakcja – bieszczadzkie drezyny zamiast pieszych wędrówek

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to alternatywa do pieszych wędrówek, dzięki której można zwiedzać region z innej perspektywy. Jest to także jedna z najbardziej unikatowych atrakcji Bieszczad, dająca wiele frajdy i radości ze spędzania czasu w naturze. Wycieczka drezynami sprawdzi się jako aktywna forma wypoczynku. Pedałowanie wymaga pewnego wysiłku, ale najpiękniejsze zakątki Bieszczad wynagradzają ten wysiłek zapierającymi dech widokami. Co można zobaczyć po drodze? Warto zajrzeć do artykułu o Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych na portalu Bieszczady.Land z opisem największych atrakcji, wartych poznania.

Jak skorzystać z wycieczki drezyną rowerową?

Bieszczadzkie drezyny to pojazdy rowerowe napędzane siłą mięśni. Są w pełni ekologiczne, ciche i nie pozostawiają śladu węglowego. Drezyny poruszają się po torach, nieczynnych obecnie dla regularnego ruchu pociągów. Jak skorzystać z tych pojazdów? W tym celu trzeba udać się na dawną stację PKP, a obecnie siedzibę wypożyczalni w Uhercach Mineralnych. Rozkład jazdy z aktualnymi godzinami odjazdu w dwa kierunki, znajduje się na jej stronie internetowej. Osoby, które lubią zaplanować wcześniej wycieczkę, korzystają z rezerwacji biletu online.

Organizacja wycieczek dla większych grup (powyżej 40 osób)

Dla grup zorganizowanych, na przejazd większej liczby uczestników, wcześniej dokonuje się rezerwacji. Dla mniejszego grona na Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe rezerwacja nie jest konieczna. Bilety można kupić spontanicznie na 15 minut przed kursem. Korzystając z tej unikatowej atrakcji, trzeba liczyć się z wydatkiem 130 zł za przejazd, który trwa około 1,5 godziny.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe – atrakcje przy trasie przejazdu

Podróżowanie Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi przysparza niezapomnianych przeżyć! Atrakcje są zróżnicowane tematycznie, ale jednego można być pewnym – w żadnym innym miejscu nie zobaczy się tego, co proponuje trasa przejazdu.

  • Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych,
  • Wodospad na Olszance,
  • Rezerwat Przyrody Bobry w Uhercach,
  • Kamień Leski,
  • Zapora wodna w Myczkowcach.

Oto co najmniej kilka powodów, dla których warto wybrać Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe jako formę aktywnych wakacji dla całej rodziny. Gdy po pierwszej wyprawie przyjdzie ochota na więcej, są świetne możliwości, aby trasę powtórzyć lub pojechać w drugim kierunku.