Ludzkie szczątki przy szlaku na Połoninę Wetlińską. Prokuratura wyjaśnia sprawę.

Ludzkie szczątki przy szlaku na Połoninę Wetlińską. Prokuratura wyjaśnia sprawę.

Bieszczady. Przy szlaku na Połoninę Wetlińską doszło do makabrycznego odkrycia. Odnaleziono zwłoki. Policja właśnie ustala tożsamość tej osoby.

Do odkrycia doszło w poniedziałek 31.08.  W lesie, w pobliżu szlaku dokonali go pracownicy budowlani – prowadzili oni prace w schronisku turystycznym. Początkowo dostrzegli oni jedynie części garderoby. Nieopodal leżały ludzkie szczątki. To właśnie oni wezwali policję – funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o 8:30.

Dopiero na drugi dzień odnaleziono prawo jazdy. Należało ono do 80-latka pochodzącego ze Śląska. Dokument był wydany w Australii. Prokuratura podchodzi jednak ostrożnie do tego znaleziska. Na razie bowiem nie potwierdzono, że dokument mógł należeć do denata. Wciąż więc tożsamość znalezionej osoby nie jest potwierdzona.

W tej chwili nie można też mówić o tym, co się stało i w jakich okolicznościach doszło do śmierci. Odnalezione szczątki, ubrania i inne przedmioty są właśnie poddawane badaniom. Trwają też inne czynności sprawdzające. Prokuratura w Lesku wkrótce zacznie prowadzić śledztwo w tej sprawie.