Miejscowości, które warto zobaczyć w Bieszczadach

Miejscowości, które warto zobaczyć w Bieszczadach

Pomiędzy górskimi szczytami znajduje się wiele miejscowości, które warto zwiedzić. Są nie tylko bazą wypadową w góry. Znajduje się w nich mnóstwo ciekawych zabytków i muzeów. Dzięki temu poznamy nie tylko piękno przyrody, ale też piękno historii

Sanok

Sanok to większe miasteczko, którego historia sięga X wieku. Dzięki temu w tej miejscowości można znaleźć wiele cennych zabytków, np.:

  • Zamek królewski
  • Kościół oo. Franciszkanów
  • Ramerówka

Całe stare miasto, a w szczególności rynek i ratusz to miejsca, które warto zobaczyć ze względu na zabytkowy charakter.

Solina

Solina to miejsce, które przyciąga wszystkich miłośników rekreacji. Można tutaj nie tylko pływać wpław, ale także żaglowcami i motorówkami, a nawet kajakami, czy rowerkami wodnymi.

Atrakcją jest też potężna tama, dzięki któremu zbiornik istnieje.  Można przejść się na szczycie tamy, ale organizowane są także wycieczki we wnętrzu tamy. Dzięki temu można zobaczyć, jak produkowana jest energia elektryczna i jak tama działa.

Bieszczady to nie tylko góry, ale także słynne jezioro solińskie

Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne to niewielkie miasto, ale jest pełne atrakcji turystycznych, w tym dwa znane muzea – Muzeum Młynarstwa i Wsi oraz Muzeum Historii Bieszczad.  Można tu także obejrzeć mecz na lokalnym stadionie.

Ustrzyki Górne

Ustrzyki Górne to przede wszystkim baza wypadowa dla turystów górskich. Można stąd wyruszyć na Tarnicę, Krzemień. Tutaj też zaczyna się Bieszczadzki Park Narodowy.

Zagórz

Jest to miasteczko pełne ciekawych zabytków. Możemy tu zobaczyć m.in:

  • Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych
  • Ruiny zamku Sobień
  • Cerkiew Św. Archanioła Michała

Możemy też stąd wyruszyć na górę Sobień.

Myczkowce

To mała wieś położona nad jeziorem Myczkowickim. Można tu więc popływać, połowić ryby, a nawet wynająć żaglówkę.  Z miejscowości prowadzi kilka szlaków turystycznych, dzięki którym możemy dojść do Uherec czy Orelca

Warto także zajrzeć do Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego, gdzie jest kilka atrakcji dostępnych dla zwiedzających. Jest to m.in. park miniatur, ogród biblijny czy ekspozycję ptaków i zwierząt bieszczadzkich lasów.