Rodzinny urlop. Jak wybrać hotel przyjazny dzieciom?

Rodzinny urlop. Jak wybrać hotel przyjazny dzieciom?

Podróżowanie z dziećmi dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Trzeba wiedzieć jak zaplanować podróż, aby mali podróżnicy byli zadowoleni, mieli co robić i aby odpocząć mogli też rodzice. Wiele hoteli proponuje dziś liczne udogodnienia dla najmłodszych, jednak trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze noclegu.

Niezależnie czy mały, czy duży. Wszyscy traktowani są równo

Hotel przyjazny dzieciom powinien traktować małych turystów tak samo jak ich starszych opiekunów. Nie ma tu znaczenia wiek, bo każdy na wakacjach ma się czuć komfortowo. Zarówno dzieci jak i rodzice powinni czuć się w takim miejscu swobodnie, bezpiecznie i przyjemnie.

Dobre wyposażenie to podstawa hotelu przyjaznego dzieciom

Obiekt dostosowany do najmłodszych powinien oferować rodzinne pokoje, w których jest miejsce na to, aby dostawić dedykowane dzieciom akcesoria, np. łóżeczko turystyczne, nocnik, czy też miejsce do zabawy. Najlepszym rozwiązaniem są tzw. studia, które dzięki temu, że składają się z dwóch pomieszczeń oferują komfortowy nocleg zarówno rodzicom jak i dzieciom w osobnych pomieszczeniach. Dodatkowym atutem jest aneks kuchenny, dzięki któremu rodzice mogą przygotować dziecku coś do jedzenia, jeśli nagle zrobi się głodne. Dobry hotel dla dzieci udostępnia rodzinom z pociechami sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie, np. łóżeczko turystyczne, nocniki, nakładki na WC, wózek czy nosidło.

Menu dla dzieci, które zachwyci każdego malca

Kolejnym ważnym aspektem jest oferowanie przez hotel menu dla dzieci. Przed wyjazdem warto sprawdzić w jakiej formie przygotowywane i podawane są posiłki. Niektóre obiekty oferują specjalnie menu dla dzieci. Szefowie kuchni tak urozmaicają serwowany potrawy, aby każdy maluch zjadł swój posiłek ze smakiem. Każdy dobrze wyposażony hotel dla dzieci posiada w swoim asortymencie krzesełko do karmienia i zastawę dla dzieci.

Dodatkowe atrakcje i animacje

Ważnym aspektem są także dodatkowe atrakcje i animacje, przygotowane specjalnie dla dzieci. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić czy w hotelu jest realizowany program animacyjny dla dzieci. Ponadto, czy znajdują się w nim inne udogodnienia, takie jak plac zabaw, basen czy możliwość wypożyczenia sprzętu, np. rowerów.

Przyjazny personel to nieodłączny element hotelu dla dzieci

Przyjazny personel hotelu to obowiązkowy element obiektu dostosowanego dla dzieci. Obsługa powinna być miła i wyjątkowo cierpliwa, aby bez problemu znieść małe dziecięce wybryki. Dodatkowym plusem będzie także możliwość zaopiekowania się dziećmi przez wykwalifikowaną kadrę.