Wycieczka szkolna z efektem WOW – odwiedź Energylandię

Wycieczka szkolna z efektem WOW – odwiedź Energylandię

Choć sezon wycieczek szkolnych wydaje się bardzo odległy, to o takim przedsięwzięciu warto zacząć myśleć wcześniej. Przede wszystkim dlatego, że im bliżej wiosny, tym mniej atrakcyjnych noclegów, miejsc w popularnych zabytkach i atrakcjach, a także możliwości wynajmu autokaru. Można śmiało powiedzieć, że o wiosennych wyjazdach szkolnych trzeba zacząć myśleć już jesienią. Od lat w czołówce uczniowskich życzeń wycieczkowych jest Energylandia. Czas sprawdzić dlaczego.

Wycieczka do Energylandii – solidna dawka bezpiecznego szaleństwa

Energylandia to z jednej strony Rodzinny Park Rozrywki, w którym każdy od malucha po dorosłego może się świetnie bawić, z drugiej zaś Park Roller Coasterów Nr 1 w Europie. I to właśnie roller coastery najbardziej pobudzają wyobraźnię dzieci i młodzieży. Choć te największe dostępne są dopiero od określonej wysokości lub wieku Gości, to nawet wolniejsze kolejki dają skuteczną dawkę adrenaliny, która jest całkowicie wystarczająca dla młodszych uczestników wycieczki.

Najwyższe i najszybsze roller coastery to w Parku Rozrywki Energylandia Formuła 1, Mega Coaster Hyperion, mega wooden coaster Zadra, Abyssus czy Mayan. Solidnej dawki emocji dostarczają także inne atrakcje ekstremalne, takie jak wahadła Space Booster (https://westerncamp.pl/space-booster-w-energylandii-przeciazenia-i-wysokosc/) i Space Gun oraz koło Aztec Swing. Młodzież uwielbia adrenalinę i często korzysta z takich atrakcji wielokrotnie podczas całego pobytu.

Tym, co najważniejsze w wycieczkach szkolnych jest zawsze bezpieczeństwo. A Energylandia, mimo wyglądających majestatycznie atrakcji, ogromnych prędkości i przeciążeń jest miejscem, w którym ta wartość jest na pierwszym miejscu. Rygorystyczne kontrole, przeszkolony personel, przestrzeganie regulaminów korzystania z poszczególnych atrakcji to absolutne priorytety. Wszystko po to, by wyjazdy, takie jak wycieczka szkolna do Energylandii, pozostawiały jedynie najlepsze wspomnienia.

Jak zorganizować wycieczkę do Energylandii

Organizacja wycieczki do Parku Rozrywki w Zatorze jest bajecznie łatwa. Przede wszystkim, podobnie jak w wielu innych takich miejscach, w Parku Energylandia bilety bez kolejki można kupić online. Wystarczy je wydrukować i cała grupa może wejść na teren Parku od razu po przyjeździe pod bramę. Zero kolejek, zero problemów i długiego oczekiwania. Ale to nie wszystko. W ramach każdego biletu, zarówno indywidualnego, jak i dla grup szkolnych, znajduje się opcja Fast pass, która pozwala skorzystać z najważniejszych atrakcji takich jak Mega Coaster Hyperion, Mayan, mega wooden coaster Zadra oraz Abyssus, bez konieczności czekania w kolejce. Wystarczy aktywować ją w specjalnych punktach, wybrać godzinę i podejść do specjalnie oznaczonego wejścia przy roller coasterze.

Wycieczka szkolna wiąże się często z noclegiem. A ten można znaleźć tuż obok Energylandii. Kompleks Western Camp utrzymany w klimacie Dzikiego Zachodu to doskonałe uzupełnienie atrakcji całego dnia. Oprócz wygodnych noclegów w Domkach Szeryfa, Wozach Kowbojskich czy Indiańskich Tipi dostępne są tereny rekreacyjne, miejsca ogniskowe, a posiłki serwuje restauracja Bonanza.