Czy warto jechać w Bieszczady jesienią?

Czy warto jechać w Bieszczady jesienią?

Lato dobiega końca a wraz z nim okres urlopów i wakacji. Oczywiście nie wszyscy planują wypoczynek w miesiącach letnich. Wiele osób wyjeżdża na urlop po sezonie. Koniec lata i początek jesieni to dla niektórych osób idealny moment na organizowanie wycieczek górskich.

Brak tłumów w hotelach i na szlakach

Główną zaletą wyjazdów w Bieszczady pod koniec lata lub jesienią jest uniknięcie wszechobecnych tłumów wczasowiczów. Zarówno w hotelach, restauracjach jak i na szlakach panuje cisza i spokój. Jedynie w weekendy możemy się liczyć z większym natężeniem turystów. Zaletą wyjazdu po sezonie jest także cena noclegu. Najczęściej obowiązuje już inna niższa opłata za pobyt w hotelu, apartamencie czy pokoju gościnnym. Pozwoli nam to także na skorzystanie z większej ilości atrakcji w hotelu, spa, muzeach, szlakach.

Jesienna aura podkarpacia

Bieszczady są piękne o każdej porze roku. Jednak to właśnie jesienią przyroda zachwyca turystów różnorodnością swoich barw. Liście drzew przybierają kolory czerwieni, żółci, pomarańczy oraz ciemnej zieleni. Spadają na ziemię tworząc przepiękną kolorową ściółkę szeleszczącą pod stopami osób wędrujących. Do tego mgliste poranki, brak upałów i ostrzejsze powietrze sprawiają, że wędrówki po lasach i górach stają się czystą przyjemnością.

Jesienne wędrówki oczywiście mają też swoje wady. Przede wszystkim podłoże lasów i gór może być bardziej wilgotne i błotniste. Z pewnością trzeba zaopatrzyć się w solidne nieprzemakalne obuwie. Po za tym dni stają się coraz krótsze. Musimy tak zaplanować trasy, aby nie wędrować po zmierzchu.

Wrzesień jesienną porą

Czy wrzesień to odpowiedni miesiąc, aby poczuć jesień w górach? Jeśli zależy Wam na rozkoszowaniu się plejadą jesiennych kolorów bieszczadzkich lasów to możecie poczuć się rozczarowani. Pod koniec lata Bieszczady nabierają jedynie ciemniejszych barw zieleni. Powoli żółte stają się połoniny, ale to wszystkie zmiany, na jakie możemy liczyć we wrześniu na podkarpaciu. Pojawiają się także mgły szczególnie wczesnym rankiem, które nadają tajemniczego charakteru lasom.

Jesienny klimat można poczuć w październiku

Październik to niewątpliwie najpiękniejszy miesiąc dla miłośników jesieni w górach. Już na początku miesiąca bieszczadzkie lasy przywitają nas ogromną rozpiętością barw. Jesienne powietrze jest już chłodniejsze, a dni coraz krótsze. Niewątpliwie warto podziwiać jednak przepiękne widoki i skorzystać z ostatnich ciepłych dni mijającego roku. Dopóki w górach nie występuje mróz i nie pojawią się pierwsze opady śniegu Bieszczady będą zachęcać turystów do pieszych wycieczek licznymi szlakami.