Warsztaty fotograficzne – naucz się robić zdjęcia w plenerze

Warsztaty fotograficzne – naucz się robić zdjęcia w plenerze

Każdy kto interesuje się fotografią i chce robić lepsze zdjęcia, musi nabrać praktyki i doświadczenia. Ich zdobywanie samodzielnie trwa bardzo długo – szybszym i skuteczniejszym rozwiązaniem są warsztaty fotograficzne.

  1. Warsztaty fotograficzne w plenerze
  2. Jak przygotować się na plenery fotograficzne?

Poszczególne rodzaje fotografii różnią się między sobą techniką wykonywania, wykorzystywanym sprzętem i metodą obróbki zdjęć, dlatego nawet mistrz fotografii portretowej niekoniecznie musi umieć zrobić dobre zdjęcia plenerowe. Podczas warsztatów można nabyć niezbędną wiedzę oraz umiejętności, dzięki którym wykonane fotografie zachwycą każdego.

Warsztaty fotograficzne w plenerze

Aby robić dobre zdjęcia plenerowe, trzeba się nastawić na kilka godzin spędzonych na świeżym powietrzu „pod chmurką”. Tutaj niepotrzebne są profesjonalne modelki, setki rekwizytów i miejsce w studio fotograficznym – liczy się umiejętność obsługi aparatu i zastosowanie właściwych filtrów, a przede wszystkim wytrwałość. Fotografia plenerowa jest wymagająca, dlatego dotyczące jej warsztaty fotograficzne obejmują podstawy teoretyczne, czyli informacje jak robić zdjęcia, aby uzyskać oczekiwany efekt, ale głównie zajęcia praktyczne, przeprowadzane w malowniczym otoczeniu. Górskie plenery fotograficzne dają wiele możliwości wykonania pięknych fotografii i są idealne do nauki robienia zdjęć, dlatego to właśnie tam odbywają się profesjonalne warsztaty dla fotografów.

Jak przygotować się na plenery fotograficzne?

W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno osoby początkujące, jak i te, które chcą poszerzyć swoją wiedzę fotograficzną. Przed wyjazdem warto jednak poznać podstawy, głównie te dotyczące obsługi własnego aparatu. Z racji tego, że kursy odbywają się w plenerze, trzeba się do nich odpowiednio przygotować. W takim miejscu liczy się odpowiedni ubiór, zarówno odzież jak i buty, a także lampka czołówka i termos z ciepłym napojem. Na wyjazd trzeba też zabrać oczywiście aparat (bezlusterkowiec lub lustrzankę), statyw fotograficzny, filtry, wężyk spustowy lub pilot, a także zapasowe baterie do aparatu. Przyda się również laptop z oprogramowaniem do obróbki zdjęć – na zajęciach kursanci uczą się nie tylko robienia zdjęć, ale również ich późniejszej obróbki.

Najważniejszym elementem, zarówno w przygotowaniach, jak i fotografowaniu, jest jednak pozytywne nastawienie nie tylko do robienia zdjęć, ale również nauki. Szkolenie prowadzone przez fotografa z dużym doświadczeniem to szansa, której nie warto zaprzepaścić.